Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenieSzczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje
Strona główna Aktualności

Pamiętaj o złożeniu deklaracji

05 Października 2021
kategoria:
Aktualności
 

Pamiętaj o obowiązku złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do CEEB. Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków uruchomiono dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju.

Przypominamy, że 1 lipca tego roku wprowadzono obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację musi złożyć właściciel, współwłaściciel bądź zarządca nieruchomości.

Polska, zgodnie z założeniami walki o czyste powietrze, ma na celu likwidację głównej przyczyny zanieczyszczeń, jaką jest emisja substancji powodujących smog z pieców węglowych. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB) udostępnia organom administracji centralnej i samorządowej skuteczne narzędzie do realizacji polityki niskoemisyjnej. Celem CEEB będzie gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie szczegółowych danych o budynkach w całej Polsce.

Obowiązek ten spoczywa na:

  • w przypadku budynków jednorodzinnych: właścicielu bądź jednym ze współwłaścicieli budynku,
  • w przypadku budynków wielorodzinnych: zarządcy budynku.

Deklaracje można składać:

  • w formie elektronicznej, czyli przez Internet – to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Ta forma umożliwia złożenie deklaracji bez wychodzenia z domu.
  • w formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym urzędzie (zgodnie z lokalizacją budynku).

Informacje na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków są dostępne na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

Link do aplikacji ZONE (tu złożysz deklarację): www.zone.gunb.gov.pl

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H