Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki
Strona główna Aktualności

Nowoczesna sala służy uczniom

26 Stycznia 2023
kategoria:
Aktualności
 

Dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie - Osiedle cieszą się już zmodernizowaną salą gimnastyczną.

W ramach projektu „Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w gminie Strzelce Opolskie” (program Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu do konkursu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych”) dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 (tzw. funduszy norweskich) Gmina Strzelce Opolskie zakończyła termomodernizację sali gimnastycznej „Tęcza” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szymiszowie - Osiedle.

Dzięki projektowi, w obiekcie zmodernizowano kotłownię, wymieniono kocioł węglowy na ekologiczny na biomasę, zamontowano wentylację mechaniczną z rekuperacją, docieplono ściany zewnętrzne i stropodach, zlikwidowano mostki termiczne, zamontowano instalację fotowoltaiczną. Koszt prac wykonanych w ramach projektu wyniósł blisko 833 tys. zł, z czego prawie 533 tys. zł stanowi dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich.

Oprócz zadań wynikających z projektu, wymieniono oświetlenie na energooszczędne LED, drzwi wewnętrzne na salę gimnastyczną oraz będący w złym stanie stary parkiet na nowoczesną nawierzchnię sportową.

Termomodernizacja sali gimnastycznej w Szymiszowie - Osiedle

25 zdjęć

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H