Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki
Strona główna Aktualności

Graliśmy wspólnie

30 Stycznia 2023
kategoria:
Aktualności
 

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka odbywała się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Mieszkańcy naszej gminy, jak co roku, pokazali wielkie serca, dzięki czemu dzień kończyliśmy z rekordową kwotą na koncie strzeleckiego sztabu. Po przeliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy i z licytacji odbywających się w SOK na koncie strzeleckiego sztabu znalazło się 96.559,97 zł i 98,21 euro. Sumę tę powiększy jeszcze wpłata z eSkarbonek.

Poza uliczną kwestą, prowadzoną przez ponad siedemdziesięciu wolontariuszy, nie zabrakło atrakcji w siedzibie strzeleckiego sztabu, czyli w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Od godz. 16.00 na scenie prezentowali się lokalni artyści. Barbara Prochownik, uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzelcach Opolskich, Grupa Pose i SOK-owirówka, Nikola Niepala, Viva La Musica i studio piosenki SOK. Dzień na scenie zakończyło symboliczne światełko do nieba w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

Zaplanowano też blok aukcyjny. Licytowano wspaniałe fanty podarowane przez mieszkańców, fundację WOŚP i lokalnych przedsiębiorców. Wśród nich były vouchery do restauracji, studia tatuażu, sklepu z bielizną czy personalnego trenera, gadżety z orkiestrowym logo, ręcznie wykonane kartki urodzinowe i świece, torebki, obrazy, rękodzieło w wykonaniu osadzonych w strzeleckim zakładzie karnym. Największą kwotę uzyskano za tort z logo WOŚP tradycyjnie przekazany na aukcję przez Piekarnię Cukiernię Łubowski. Został on wylicytowany przez włodarzy gminy za 2300 zł i przekazany jako poczęstunek dla wolontariuszy.

Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom, artystom występującym na scenie i wszystkim zaangażowanym w organizację 31. finału WOŚP w naszej gminie!

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

35 zdjęć

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H